Ölen kızının hayalini gerçekleştirdi, mezarına koştu

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurdum Spor Kulübü’nde görevli kick boks antrenörü Mustafa Okuyucu, 15-19 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenen ve 50 ülkeden 5 bin sporcunun katıldığı Turkish Open WAKO Dünya Kupası Şampiyonası’na katıldı. Okuyucu 94 kiloda Light Contact branşında karşılaştığı 15 sporcuyu yenerek, dünya şampiyonu oldu.

Batman’a dönen Okuyucu, ilk iş olarak geçen yıl gittikleri piknikte dengesini kaybederek düştüğü kanaldaki suda boğulan ve kendisi gibi kick boks sporcusu olan kızı Sümeyye’nin mezarını ziyaret etti. Yaşasa kızının da bu şampiyonaya katılacağını söyleyen Okuyucu, kazandığı altın madalyayı mezar taşına astı. 

“SENİN İÇİN KAZANDIM KIZIM”

Okuyucu, “Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurdum Spor Kulübü adına katıldım. Normalde kurum adına kick boks antrenörüyüm. Öğrenci yetiştiriyorum. Bu şampiyonaya ben de katılmak istedim. 6 ay gecemi gündüzüme katarak çalıştım ve dünya şampiyonu oldum. Geçen sene ortanca kızım pikniğe giderken suda boğuldu. Bu şampiyonaya aslında o katılacaktı. O katılamadığı için ben katıldım. Bu madalyanın asıl sahibi benim kızım. Ona armağan ediyorum. Bu madalyayı senin için kazandım kızım” dedi.

Sümeyye Okuyucu 20 Ağustos 2023’te Demirbilek köyü yakınlarında ailesiyle pikniğe gittiği sulama kanalı kenarında dengesini kaybederek suya düştü. Anne Güven suya atlayarak Sümeyye’yi çıkarmaya çalıştı. Kızını sudan çıkarırken kendisi de boğulma tehlikesi geçiren anne-kız hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Anne Güven tedavisinin ardından taburcu olurken, kızı Sümeyye ise tedavi gördüğü Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir