İş Arkadaşını Zehirleyerek Doğum İznini Engellemeye Çalıştı: “İş Yüküm Artacaktı”

Hubei Eyaleti’nde yaşanan olayda, bir devlet kurumunda çalışan bir kadın, hamile iş arkadaşının suyunu “zehir” ile karıştırarak düşük yapmasına sebep olmaya çalıştı.

Sürekli olarak suyunun tadında gariplik hisseden hamile kadın, şişe su içmeye başlasa da tadın garipliği devam etti. Şüphelenen kadın, kamerasını kullanarak masasına yaklaşan herkesi kayda almaya başladı. Kayıtlarda, iş arkadaşlarından birinin su şişesine “toz benzeri” bir madde dökerken görüldü.

Görüntüleri izleyen hamile kadın ve iş arkadaşları dehşete düştü. Şüpheli, hamile kadının doğum iznine çıktığında ekstra iş yükünü tek başına kaldıramadığı için bu eylemi gerçekleştirdiğini itiraf etti.

Mağdur polise haber verdi ve soruşturma sürüyor. Yetkililer, şüphelinin zarar verme kastıyla hareket ettiği ortaya çıkarsa, kullandığı maddenin niteliği ne olursa olsun bu durum yaralama suçu teşkil edecek şekilde cezalandırılacağını söylüyor.

Olay, Çin sosyal medyasında büyük tepki çekti. Birçok kullanıcı, iş arkadaşının potansiyel iş yükü artışıyla başa çıkmak için kullandığı çarpık çözüm karşısında dehşete düştü.

Bu olay, iş yerinde yaşanan rekabetin ve iş yükünün çalışanlar üzerindeki olumsuz etkilerini gözler önüne seriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir