Analist: Bu 2 Kripto Para Güçlü Alım Sinyali Verdi!

Kripto para piyasası, Ethereum’un 3800 dolara yükselmesinin öncülüğünde haftaya güçlü bir yükseliş ivmesiyle başladı. Bu hamle, büyük altcoinlerde kayda değer kazançlara neden oldu. Bu dalgalanmanın ortasında, iki kripto para birimi kayda değer güçlü bir ivme gösteriyor. Bu bağlamda kripto analisti Aneena Alex, CoinGlass’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritasından potansiyel alım sinyalledi.

Güçlü alım sinyali gösteren ilk kripto para: Uniswap (UNI)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum ETF heyecanı piyasayı etkisi altına aldı. Bunun etkisiyle bir çok token güçlü yükselişler kaydetti. Bunlardan birisi de, otomatik piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan borsa olan Uniswap (UNI). Uniswap, Ethereum tokenlerinin alım satımı için en yüksek borsa hacmi ve likidite ile en popüler ve lider olmaya devam ediyor. UNI, şu anda 9,52 dolardan işlem görüyor. Token, potansiyel bir Spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) onayının yarattığı heyecanla %22’lik bir kazanç elde etti.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: UNI. Kaynak: UNI: CoinGlass

Geçtiğimiz 24 saat içinde UNI’nin fiyatı %22 artışla 9,34 dolara yükselerek altı haftalık düzeltmeden çıktı. Böylece, büyük bir piyasa değişiminin sinyalini verdi. RSI değerleri (1 saatlik 70,36, 4 saatlik 83,05 ve 12 saatlik 79,71) aşırı alım koşullarını, genellikle bir satış sinyalini gösterir. Ancak güçlü satın alma baskısı bir satın alma sinyaline işaret eder.

Bu arada Uniswap Labs, Across Protocol ile işbirliği yaptı. Bu kapsamda cross-chain niyetler için yeni bir standart olan ERC-7683’ü tanıttı. Dolayısıyla bu hamle UNI’nin kullanımını ve piyasa değerini artıracak. Teknik göstergeler, 8,35 dolardaki 50 ve 200 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) gibi, fiyatın geri dönmesi halinde güçlü destek sağlıyor. Günlük RSI’daki %60’ın üzerindeki yükseliş ayrışması, alım baskısının devam ettiğini gösteriyor. Bu da UNI’yi cazip bir alım haline getiriyor

Bonk (BONK) için güçlü bir momentum var

Bonk şu anda 0,00003181 dolardan işlem görüyor. Ayrıca token geçtiğimiz gün %23,46’lık bir kazanç elde etti. ETH ETF’lerinin potansiyel onayına ilişkin piyasa heyecanı ile beslenen Bonk, bugün %7,8’lik bir sıçrama kaydetti. Böylece BONK, 0,00003 dolarlık boyun çizgisi direncini aştı.

Kripto Piyasası BONK Isı Haritası: UNI. Kaynak: UNI: CoinGlass

RSI değerleri (1 saat 61, 4 saat 88 ve 12 saat 73) güçlü alım baskısına işaret ederken, günlük EMA’lardaki (20, 50, 100 ve 200) keskin yükseliş agresif alım faaliyetini vurguluyor. Bu faktörler ve teknik göstergeler toplu olarak Bonk için güçlü bir alım sinyali veriyor. Bu da onu cazip bir yatırım fırsatı haline getiriyor.

Bu kripto paralar güçlü alım sinyalleri verirken, dikkatli olmak önemli. Bu rallinin sürdürülebilirliği belirsiz. Ayrıca, birçok kişi düşüş yönlü bir düzeltme bekliyor. Bu nedenle, kripto para yatırımcıları kapsamlı bir araştırma yapması gerekiyor. Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir